Forum Despre Rulote - Comunitatea rulotistilor amatori si cu chef de vorba!

Versiunea completă: Problema protectie spate rulota
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Am reusit sa agat o protectie spate rulota, iar pe cealalta am reusit sa o pierd! Podeaua pare intacta, s-au smuls suruburile. Cum as putea rezolva problema? De unde gasesc protectiile astea pentru rulota weinsberg 450 FU?

[Imagine: 20240429-104014.jpg]
(05-03-2024, 08:58 PM)Roland Stanciu A scris: [ -> ]Am reusit sa agat o protectie spate rulota, iar pe cealalta am reusit sa o pierd! Podeaua pare intacta, s-au smuls suruburile. Cum as putea rezolva problema? De unde gasesc protectiile astea pentru rulota weinsberg 450 FU?

[Imagine: 20240429-104014.jpg]
(05-05-2024, 06:01 AM)Florin Smolnicki A scris: [ -> ]
(05-03-2024, 08:58 PM)Roland Stanciu A scris: [ -> ]Am reusit sa agat o protectie spate rulota, iar pe cealalta am reusit sa o pierd! Podeaua pare intacta, s-au smuls suruburile. Cum as putea rezolva problema? De unde gasesc protectiile astea pentru rulota weinsberg 450 FU?

[Imagine: 20240429-104014.jpg]

Florin nu am inteles nimic ... ca nu ai scris nimic in postare!
Scuze, Roland. Cred că am apăsat greșit un buton, ceva. Nu a fost cu intenție. 

Am vrut să îți sugerez să pui mai multe poze, din mai multe unghiuri. Nu știu cum este protecția la tine. Bănuiesc că o poți prinde cu niște șuruburi. Protecția era din plastic? 
Caută pe net și pune niște poze și cu protecția originală. 
Gânduri bune!
Protectia era din metal. Era facuta din platbanda de 4 mm grosime si 40 mm latime din otel zincat. Practic e un U cu laturile indoite si prins in 4 suruburi. Am facut rost de o platbanda de inox tot de 40 mm latime, dar de 5 mm grosime. Sa treaca sarbatorile si ma pun pe ciocanit.