Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RuxandraIntrebari de pre-incepator
#8
Multumesc tuturor. E vorba de o autorulota si nu e aproape noua, e noua-nouta. Adica nici nu e, deocamdata. Dar nu este de 50.000 euro, n-o sa credeti, dar chiar neamtul, dealer-ul, mi-a explicat ca nu are rost sa cumpar ceva mai scump...Pe de alta parte, faptul ca mi-am cumparat o autorulota noua nu inseamna ca "nu e o problema" sa mai cheltuiesc cateva mii de euro, acolo...(Cu riscul de a fi data afara de aici va marturisesc ca, daca banii nu ar fi fost o problema, as fi optat pentru a-mi petrece candva pensia in croaziere, pe locul 2 ar fi fost hotelurile si avioanele...Dar mi-am dat seama ca rulota e singura varianta de a calatori mult acum si mai mult candva, luni de zile, visez.)

Fara sa intrebam noi (adica eu, ca sotul nu vorbeste germana) ne-a spus ca dureaza cam doua ore actele si inca o ora si jumatate "predarea rulotei". Asa ca presupun ca ne arata cum functioneaza lucrurile. Ne-a spus si de magazin, problema este ca ajunsa acolo ar trebui sa am o mica lista...Mie imi trebuie lista si cand ma duc sa cumpar mancare. Ba am luat si un catalog (si am vazut in tren, dupa ce am plecat, ca costa 3 euro, eu am crezut ca e reclama, de luat...) dar in el sunt tot felul de obiecte pe care nu le-am vazut in viata mea, denumirea lor nu m-ar ajuta nici daca nu ar fi in germana...E clar ca unele nu-mi trebuie, sunt tevi si cabluri si...bucati de masina sau de cort. Altele stiu ce sunt ca sunt farfurii si cani (dar nu si lenjerie de pat...Patul ala de sus, din "Alkoven" nu e foarte mare? Se potriveste lenjerie obisnuita?). Dar raman sute de obiecte ciudate care nu stiu la ce folosesc.

Mi se pare un sfat important sa nu ajungem in camping dupa ora 20. Multumesc.
Si treba cu benzinariile mi se pare interesanta...Nu m-am gandit sa dormim in benzinarii, dar nu ma gandisem ca ar fi periculos...

Apare in postari cuvantul "aspirare" - nu ma gandisem la el...

Intrebare de pre-incepator: am curent electric si daca nu sunt in camping, legata la o sursa de curent? Adica, bateria aia, a masinii, cat poate sa duca - abia duce daca iti uiti farurile aprinse...Sau mai am alta baterie sau altceva? Cred ca in catalogul ala "furat" apare si cuptor cu microunde....De unde atata curent? Aspirator, cuptor cu microunde...

Cata apa am si de unde iau?

Pe masura ce scriu si intreb imi dau seama cat de putin stiu...

A, da, nu am i-phone...Mi-ar trebui o aplicatie pentru android. Si pana acolo m-ar interesa un site....Un "booking.com" al campingurilor, desi nu sunt sigura ca merge asa, pe booking spui unde vrei sa te duci...Cred ca sunt si carti in catalogul ala - noi suntem mai in varsta, poate ar fi bune...Sunt atat de baba ca stiu sa folosesc o harta de hartie...
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
Intrebari de pre-incepator - de Ruxandra - 04-05-2017, 06:40 PM
RE: Intrebari de pre-incepator - de Cristi - 04-05-2017, 06:57 PM
RE: Intrebari de pre-incepator - de dan.achim - 04-05-2017, 07:30 PM
RE: Intrebari de pre-incepator - de Tiberiu80 - 04-06-2017, 10:45 AM
RE: Intrebari de pre-incepator - de cornels - 04-06-2017, 11:01 AM
RE: Intrebari de pre-incepator - de Doru Negru - 04-06-2017, 11:03 AM
RE: Intrebari de pre-incepator - de cornels - 04-06-2017, 11:08 AM
RE: Intrebari de pre-incepator - de Ruxandra - 04-06-2017, 06:03 PM
RE: Intrebari de pre-incepator - de Cristi - 04-06-2017, 07:18 PM
RE: Intrebari de pre-incepator - de dan.achim - 04-06-2017, 07:37 PM
RE: Intrebari de pre-incepator - de cornels - 04-06-2017, 09:20 PM
RE: Intrebari de pre-incepator - de Raduvasil - 01-26-2019, 07:28 AM
RE: Intrebari de pre-incepator - de Ciprian Rosca - 01-26-2019, 08:50 AM
RE: Intrebari de pre-incepator - de Cristi - 01-28-2019, 06:41 AM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)