Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Florin DinuMi-am luat prima rulota... primele infiltratii..
#70
Tu vrei sa inveti intr-o luna cat am invatat eu in 7 ani ? Daca rulota avea vreo problema ti-as fi spus. Ne invartim in jurul discutiei si nu vrei sa intelegi. Daca dupa reparatie ar mai fi fost urme de infiltratii, as fi spus in anunt, nu neaparat tie. Din moment ce intr-un an si in urma folosirii, nu am avut indicii ,ce sa-ti spun?...moartea caprioarei ? ca am varsat o bere pe covor?...ca s-a infundat wc-ul o data?...ca am facut pana de 2 ori? Colegul, in postarea de mai sus a spus cuvinte ca pentru un "om batran". Nu desfaci daca nu miroase si nu desfaci doar dupa sfaturile intelepte ale priceputului. Asa in starea asta te tinea cativa ani, o vindeai, trecei la un an mai bun. Ai avut o ambitie, mergi pana la capat. Eu ti-am demonstrat ca nu exista infiltratii, ca ai gasit putin mucegai acolo sa nu-ti treaca prin cap ca l-am plantat acolo. Rulota a apartinut fratelui, el a iesit cu 2 copii si au dormit in ea. Mirosul de mucegai este iute si foarte persistent, nu-l poti acoperi cu deodorante. Nu am stiut ca s-a facut acel condens si implicit semne de mucegai, noi iesim iarna cu rulotele, din ce am constatat acum din poza ta, sunt sigur ca aproape toate rulotele au asa ceva intr-o mica masura. Nu e foarte grav, vine vara si se usca in totalitate, probabilitatea ca sa-ti dai seama dupa miros ca exista mucegai pe undeva era foarte mica.
 Regret ca am facut postari ca sa te fac sa nu investesti intr-o desfacere a rulotei, ar fi trebuit sa tac !

Uite exemplu de postare a unui anunt din pagina mea de fb, e rulota pe care ai refuzat-o pentru ca are un capac de dulap rebel, si datorita faptului ca era cu putin mai mult peste bugetul in care vroiai sa te incadrezi, ti s-a parut mai intreaga cea pe care ai luat-o. Ai studiat-o foarte atent , dar in afara de stop care trebuie schimbat mai sunt cateva aspecte pe care nu le-ai vazut !

https://www.facebook.com/pg/Rulote-engle...4239890858

Cand e ceva de reparat sau in atentie informez, daca la rulota ta nu mai sunt infiltratii, ce vrei sa-ti zic despre ea, daca nu necesita reparatii ?

Un alt exemplu, nu mai am valabil anuntul dar mai am descrierea:

Elddis GT Jetstream din 1999 , L-6535mm, l-2180mm ,greutate 1065 kg, masa maxima autorizata 1300 kg pt 4 persoane, 2 locuri de dormit, un pat dublu in fata in forma de L si un pat pt 1 persoana plus unul etajat, panou solar fotovoltaic black monocristalin de 100w ,plita 4 ochiuri, cuptor, grill, soba Carver 5500 cu aprindere piezo electrica cu functionare pe gaz si electric cu ventilatie la 12v, boiler Carver 10l apa calda cu functionare gaz si electric, frigider cu congelator mare, redresor incorporat si acumulator 12v/80A ,cablu electric 25m , antena terestra cu amplificator, baie mare formata din wc cu golire exterioara, chiuveta rabatabila si cabina de dus separata , bar ,multe spatii depozitare ,roata de rezerva, anvelope noi, 3 trape de aerisire cu plasa de insecte si intimitate, cort mare, punct extern gaz pentru bucatarie cort, priza externa de 220v, antifurt usa Fiamma, plasa insecte si intimitate la toate geamurile , butelie ,aquaroll si wastemaster, pret redus , se vinde cu 2700 euro, restul accesoriilor daca se doresc, adica, cort, butelie, aquaroll, wastemaster, cablu electric, panou solar, baterie separat costa 300 euro, valoarea ei este 4500 - 5000 euro , necesita reparatii panou frontal ,este recent adusa din UK , nu doresc schimburi.
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Mi-am luat prima rulota... primele infiltratii.. - de Niky Radu - 04-20-2017, 10:35 PM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)
STS Service