Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Florin DinuMi-am luat prima rulota... primele infiltratii..
#69
(Ultima modificare: 04-20-2017, 10:02 PM de catre: Florin Dinu.) -->
Nu, cand vinzi o rulota, sau orice alt bun sau serviciu, e bine sa informezi corect partenerul despre tranzactie. Am venit constient ca voi cumpara un obiect cu 18 ani vechime, care poate avea anumite probleme, reparatii, defecte....
Atata timp cat mi-ai ascuns aceasta reparatie cand eu am intrebat ce probleme are si mi-ai spus niciuna... atata timp cat ti am spus ca nu o vreau mucegaita si mi-ai dat-o mucegaita.. insesmna ca m-ai inselat.
Nu stiu cate rulote ai vandut pana acum si cati clienti ai avut multumiti dar mi-e greu sa cred ca sunt eu primul nemultumit...
In opinia mea daca spuneai in 2 randuri ca atat ai putut sa repari la rulota si ca asa ai crezut tu ca e bine era suficient... dar cand vi cu tot felul de baliverne pe aici incercand sa ma convingi pe mine ca am bagat banii in reparatii degeaba mi se pare penibil.
Crede-ma, nu ma dau banii deloc afara din casa si chiar aveam alte lucruri de facut cu ei...


Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk

@SERGHEIDIN, rulota o am de 4 saptamani, nu de un an.
Pana sa vad rulota asta am mai vazut 20. Pe 10 i-am prins cu minciuni.. cu ascunzisuri.. ba ma asteptau cu rulota cu trapa deschisa, ba cu odorizante in rulota, ba cu panouri moi gasite de mine, ba cu geamuri fisurate de care uitasera sa imi spuna... alti 10 mi au spus ca au remasticat o, ca au resiliconat o, ca a avut nu stiu ce problema, ca au schimbat nu stiu ce, etc..
Singurul care mi a spus ca rulota lui nu are nimic e dl nicky... si chiar parea credibil... Smile
Ideea e ca dupa parerea mea rulota este intr o stare f buna pt varsta ei iar configuratia este dpmdv cea mai pe gustul meu. As fi luat o si daca imi povestea ca a reparat o... e adevarat, poate cu 100 200 euro mai putin... dar as fi luat o.
Problema e de mentalitate aici, de strategie de bussines, de reputatie..

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Mi-am luat prima rulota... primele infiltratii.. - de Florin Dinu - 04-20-2017, 09:52 PM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 3 Vizitator(i)
STS Service