Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Florin DinuMi-am luat prima rulota... primele infiltratii..
#66
(04-20-2017, 09:01 PM)e-1 A scris: Intelepciunea poporului roman are un proverb: "Prostul, pana nu e si fudul, parca nu e prost destul".


Eu am inteles un lucru: atata poate Niky Radu. Atat a stiut sa repare, asta este limita de intelegere a unei probleme, atat poate sa-si asume raspunderea. Pur si simplu astea sunt limitele lui. 
Din pacate, nu e singurul, sunt din ce in ce mai multi ca el printre noi, iar asta se intampla pentru ca nu ne protejam. Acest personaj nu are ce cauta intr-o comunitate de rulotisti, atata timp cat inseala cumparatorii si apoi ii ia de prosti. De fapt asta m-a iritat cel mai mult in toata povestea asta. Toarna aberatii (mai ales tehnice) pe banda rulanta, ca si cum toti am fi niste imbecili.

Condensul apare pe suprafata peretelui, in interiorul rulotei, nu in interiorul peretelui. Condensarea este trecerea apei din stare gazoasa (din aer) in stare lichida (picaturi). Asta se produce cand aerul cald intalneste o suprafata rece.
Interiorul peretelui se presupune a fi inchis aproape etans (se numeste izolatie). In interiorul unui perete de 30 mm nu ar avea de ce sa apara condens, daca ar fi etansat spatiul portbagajului de restul peretelui. Sau daca nu ar fi existat acele goluri in placajul interior. Dar astea-s fineturi, nu mai dezbat punctul de roua...

Mucegaiul a aparut pe bucata de placaj original pe care a pastrat-o, aceasta fiind in contact direct cu elemente din lemn neschimbate, imbibate cu umezeala. Practic l-a cultivat acolo fara sa stie. Exista in magazine diverse tratamente pentru lemn, cu 1 litru s-ar fi rezolvat. 

Inchei aici dialogul cu Niky Radu. Pentru mine e doar un lup strecurat printre oite inocente.

Te repezi ca ratza la muci. Omul a venit de 2 ori sa verifice rulota, a mai venit si cu un priceput, a vazut 2 rulote, a ales-o p-asta. Nu i-am bagat eu rulota pe gat. Rulota nu are infiltratii , ce trebuie sa facem cand vindem o rulota, sa platim un concediu pentru cumparator, sa umplem un frigider de bere ?...esti penibil . Ca sa vorbesti despre comunitate trebuie sa te stie lumea, nu te-a vazut nimeni la fata, nu iesi la intalniri , stai sa pandesti lucrari, te-ai facut cu 1000 de euro la lucrarea asta. E bine sa arunci cu noroi ca sa faci burta mare ! Spui baliverne, la panoul frontal nu exista etanseitate. Daca ma contrazici, d-abia astept sa o faci tu primul.
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Mi-am luat prima rulota... primele infiltratii.. - de Niky Radu - 04-20-2017, 09:34 PM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 5 Vizitator(i)
STS Service