Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Florin DinuMi-am luat prima rulota... primele infiltratii..
#40
(Ultima modificare: 04-13-2017, 04:19 PM de catre: Niky Radu.) -->
@Florin...imi pare rau de fisura de la maner, nu stiam de ea. De regula, pe viitor, si e valabil si pentru altii...incercati sa pozitionati rulota cat mai aproape de locul de parcare, cu masina. Tragand de un maner sa manevrezi o tona nu este recomandat. Recomandat ar fi ca rulota sa fie manevrata de cel putin 2 persoane, unul sa fie in spate. Pe asfalt nu e o problema dar pe iarba, cu movilite ridicate de pamant, pe pietris ,niciodata nu recomand sa tragi rulota doar de un maner. Acel maner e prins in 2 suruburi de structura de lemn...este ca si cum daca ai fi cazut intr-o groapa si esti ajutat sa iesi, intinde doar un deget si vezi ce se intampla, daca doar cu un deget poti trage dupa tine greutatea corporala, sa poti iesi din groapa !...asa si cu manerul care "poti" trage 1 tona !
Peretele frontal e schimbat aproape in totalitate cu acelasi tip de placaj, doar o mica bucata, mai exista din placajul original. Deci are doar 2 tipuri de placaje, nu 3 !
Studiaza putin peretii laterali si vei observa ca din 2 in 2 metri (sau mai mult) vei gasi un scotch care imita colantul pus pe pereti. Acest scotch ascunde vizual imbinarile peretilor, deoarece un perete nu are placajul dintr-o bucata, nici o rulota nu are asa ceva. Acest scotch ar fi solutia de a ascunde imbinarile si la placajul din fata, si exista la placajul vechi, dar am preferat sa nu pun pentru ca iesea prea mult in evidenta, nu am gasit nimic asemanator cu, culoarea placajului. NU se poate pune un placaj dintr-o bucata, bucatile care sunt pe rulota au fost reproduse dupa cele vechi, imbinarile dintre ele erau acoperite cu scotch.
Eu te sfatuiesc sa nu o mai desfaci, in starea actuala nu este decat un defect vizual, cu acea gaura facuta cu degetul. Nu intra apa si nici nu va intra in viitor apa.
Referitor la fisura, pune un scotch provizoriu acolo, nu e pericol ca apa sa intre in interior, acolo cred ca e numai spatiul de la butelii, iar  podeaua e din plastic, asta pana vei lua o decizie cu modul de reparare.
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Mi-am luat prima rulota... primele infiltratii.. - de Niky Radu - 04-13-2017, 04:13 PM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 4 Vizitator(i)