Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Florin DinuMi-am luat prima rulota... primele infiltratii..
#39
@ e-1 Ma bucur ca nu m-ai contrazis cu observatiile pe care ti le-am facut si mi-ai gasit cateva exprimari gresite. Per total sunt convins ca m-am facut inteles. Sa restaurezi un lucru in starea originala , nu inseamna sa vii cu metode romanesti de reparatii, gen sa punem pivoti de Dacie la un Mercedes, daca tot se "potriveste" . Restaurarea inseamna sa o aduci la conditia originala de fabrica. Pe cat de bun vorbitor de limba romana esti, nu ai reusit sa "citesti" din poze, starea originala si starea restaurata ulterior. Ai reusit sa convingi noul proprietar sa-si desfaca rulota pe baza eronata a supozitiilor tale. Macar daca Florin e decis sa desfaca rulota din nou, din bun simt, daca priceputu' care lucreaza la ea, nu reuseste sa puna  baghete/scanduri drepte si placaj dintr-o bucata, ar trebui sa-i platesti manopera...asta ca un cost suplimentar, invatatura de minte, sa vorbesti doar daca ai mai desfacut acest tip de rulota. 

NU se poate pune perete dintr-o bucata !
NU se pot pune baghete drepte !
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Mi-am luat prima rulota... primele infiltratii.. - de Niky Radu - 04-13-2017, 03:09 PM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 2 Vizitator(i)