Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Florin DinuMi-am luat prima rulota... primele infiltratii..
#38
@Radu Ivanescu 

Fara falsa modestie, ma consider un bun reparator de structuri. Am ceva experienta si mai ales bun simt tehnic. Nu lucrez dupa ureche, iar ceea ce fac, fac din pasiune. Fiecare lucrare este o noua provocare, mereu incerc sa fac mai bine decat data trecuta. Nu as putea trai din reparatii rulote. Am mai spus-o, o reparatie de calitate este extrem de costisitoare, iar piata noastra nu-si permite. 
In ceea ce priveste diplomele sau certificarile internationale, am serioase indoieli. Acestea se dau de regula dupa absolvirea unui (scurt) curs platit, in care ai putea invata cateva notiuni generale. De-a lungul timpului s-au construit diverse modele de rulote, s-au folosit diverse solutii tehnice, materiale etc, ma indoiesc ca le-ar putea prezenta cineva pe toate. Cursurile astea le fac de regula producatorii care doresc sa vanda niste produse (materiale sau piese de schimb). In schimb, un bun meserias, cu simt tehnic, va putea reconditiona orice structura, ba chiar ar putea face ceva mai bun decat a prevazut producatorul la vremea respectiva. Din nefericire mai sunt foarte putini in Romania, iar peste cativa ani vor fi si mai putini. Priviti la copiii si tinerii de azi, ei sunt viitorul.

In alta ordine de idei, va rog scrieti corect in limba romana:

@Niky Radu 

"Rulota asta are 18 ani cu pal-ul ala care il reclami..."


@Radu Ivanescu 
"colegi care sa aibe expertiza..."
Expertiza e altceva, in contextul asta se foloseste experienta. Din pacate, deseori se traduce cuvant cu cuvant din limba engleza, uitand de cuvintele pe care le avem in limba noastra.

@Niky Radu + @Radu Ivanescu 
Nu este corect "sa aibe", ci "sa aibã" este conjugarea corecta a verbului a avea
Munca ne fură timpul, banii ne fură mintea...
[-] Pentru aceasta postare, e-1 a primit Likeuri de la 1 utilizator
  • SERGHEIDIN
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Mi-am luat prima rulota... primele infiltratii.. - de e-1 - 04-13-2017, 11:18 AM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 3 Vizitator(i)
STS Service