Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Florin DinuMi-am luat prima rulota... primele infiltratii..
#35
@e-1 ..."Infiltratiile permit patrunderea apei in interiorul peretilor, cauzand putrzirea elementelor din lemn."...corect..."Dupa un timp, apa infiltrata dispare, dar lasa urme (lemn putrezit)."..incorect, daca nu se intervine corect pe reparatie apa infiltarata nu dispare !...daca se face reparatia corecta, cu schimbarea structurii, nu mai exista infiltratie si nu mai exista urme. Mai repet inca o data, mai bine joci sah de pe margine decat daca ai fi la masa. Ti-ai mai dat o data cu parerea ca ar fi trebuit sa pun baghete orizontale dintr-o bucata, tare as fi curios cum pui o scandura dreapta in 3 unghiuri diferite !...nu ai studiat pozele ca sa-ti dai cu parerea. Faptul ca am ajuns sa te contrazic si viceversa, nu inseamna ca eu sunt mai bun ca tine sau invers. Eu am un avantaj ca am "deschis" aceasta rulota si am vazut cum a facut-o constructorul si am reprodus in mod identic structura iar tu ai o experienta sau nu, cu alte rulote. Nu toate sunt la fel. Vezi prima poza, este starea originala facuta de fabricant. Vata minerala e lipita de peretele interior, exact am lipit-o si eu dupa schimbarea a 90% a peretilor. Ca ar fi trebuit alte materiale !...nu stiu ce sa zic, cumpara-ti o rulota noua, desfa-o si fa reclamatii la fabricant ca nu sunt materialele dorite. Rulota asta are 18 ani cu pal-ul ala care il reclami si a fost restaurata tot cu pal (acea polita), imi doresc sa mai tina inca 18 cu materialele inlocuite in mod identic ca cele date jos.
Ce vreau sa subliniez, hai sa ne spunem un punct de vedere doar daca am reparat ceva asemanator. La teorie sunt multi cunoscatori, practica ne omoara....
E randul meu sa-ti spun , sa nu te superi pentru observatii...cine isi mai da cu parerea trebuie sa aibe experienta unei reparatii, a unui panou frontal semirotund, la un panou drept vad ca esti cunoscator !

Daca te superi...dau o bere !
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Mi-am luat prima rulota... primele infiltratii.. - de Niky Radu - 04-13-2017, 01:24 AM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)