Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Florin DinuMi-am luat prima rulota... primele infiltratii..
#23
Nu este vorba de aceasta rulota. Am dat un exemplu despre cum "repara" reparatorii din Ploiesti. Colegii mai vechi cunosc cazul, este vorba de o rulota Fleetwood , suma de 1700 euro pierduta nu este de la rulota ta. Nu am recunoscut din poze ca e vorba tocmai de rulota fratelui si ca e vorba de tine. Eu am estimat "maxim" ce poate avea o rulota sub panoul frontal. Rulota ta a fost reparata anul trecut,in primavara, nu am mai avut incredere sa o dau la altii, tinand cont ce am patit cu alta inainte,  reparatiile au fost profesionale, executate de mine, fratele si un tamplar. Rulota a avut 4 iesiri dupa reparatie, 2 vara si 2 iarna, nu am avut dovezi ca nu au fost facute corect reparatia. Deci nu am facut reparatia "pt. vanzare", a fost folosita intr-un timp de 10 luni si am decis ca reparatia e corecta si poate fi vanduta fara sa ma fac de ras. Esti putin bulversat si cred si usor influentat sau speriat. Nu am nimic de ascuns si incerc sa -ti dovedesc ca e foarte ok rulota, Propun sa  ne intalnim cativa cunoscatori si sa faca o evaluare separata de opinia mea, drept pentru care fac o solicitare colegilor din Bucuresti care poate intr-o zi anume sa mergem sa vedem rulota asta la Motorhome, Otopeni, loc unde o tine parcata. Cu aceasta ocazie vin si cu un aparat sa facem test de umiditate in orice loc care se considera suspect . Imi pare rau ca nu ma crezi, incerc sa-ti dovedesc contrariul, 2-3 colegi daca o vede, poate sa-si dea cu parerea. Daca am dreptate dai bere la toti, daca ai dreptate si are infiltratii, ti-o mai repar o data. Ce suspectezi tu este ca acolo unde arati in poze sunt 2 feluri de pereti, unul vechi si altul nou, intre perete si panou se afla vata minerala, nici unul dintre ele nu au probleme, este doar o problema de estetica de care nu ar trebui sa-ti faci griji. Te rog nu lua o decizie sa faci vreo reparatie pana nu asculti pareri profesionale, o desfaci degeaba. Daca tot a ajuns publica sesizarea asta, da-mi voie sa-ti dovedesc contrariul si sa nu-ti faci griji. Chiar daca nu e rulota mea, stiu istoricul ei, nu as fi fost de acord daca ar fi avut ceva sa nu aduc la cunostiinta cumparatorului. 



Am nevoie de 2-3 colegi din Bucuresti ,care pot intr-o zi in care  sa ne vedem toti, ii adun eu si fac transportul pana la rulota si sa-si dea cu parerea, cine are dreptate !
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Mi-am luat prima rulota... primele infiltratii.. - de Niky Radu - 04-02-2017, 02:15 PM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 6 Vizitator(i)