Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Florin DinuMi-am luat prima rulota... primele infiltratii..
#22
(04-02-2017, 10:01 AM)Niky Radu A scris: Problema infiltratiilor nu sunt geamurile, pt ca "e" multe. E distrus scheletul de lemn, a intrat apa acolo.
Pana la urma e distrus scheletul sau rulota nu are nici o problema?
(04-02-2017, 10:01 AM)Niky Radu A scris: Eu am reparat o rulota asemanatoare identic cu aceleasi probleme si a fost cea mai grea reparatie pe care am facut la o rulota. Datorita faptului ca tot scheletul din interiorul panoului frontal este construit pe rotund, iar lemnele taiate , noi, trebuiesc taiate la un anumit unghi sa inlocuiesti putregaiul .
Nu identic.... chiar aceasi rulota....
(04-02-2017, 10:01 AM)Niky Radu A scris: Cand executi reparatiile sa arate cum a fost la origine rulota, ea nu-si pierde valoarea , daca geamurile sunt scoase si sunt facute adaptari "romanesti", o asemenea rulota nu mai are nici o valoare, ramai "ingropat" cu ea, nu vei reusi sa o vinzi.
Cube a zis ca vreau sa o vand? Eu nu cumpar rulote sa le vand mai departe....
(04-02-2017, 10:01 AM)Niky Radu A scris: Cum a subliniat un coleg mai sus, niciodata , nimeni, nu ramane cu prima rulota, tot timpul face up grade-uri marind bugetul catre o rulota model mai nou.
Asta ramane de vazut. Eu daca o vand spun cumparatorului ce probleme are, nu o vand ca sa nu raman 'ingropat' cu ea.
(04-02-2017, 10:01 AM)Niky Radu A scris: Am inteles ca esti din Bucuresti, ma ofer sa vin intr-o zi sa-ti evaluez reparatiile si ce e de facut, ca sa incepi sa o repari singurel. In primul rand trebuie gasita sursa infiltratiei si tare imi e teama ca este afectata si podeaua iar panoul frontal are fisuri deoarece s-a circulat cu ea in starea asta si nu s-a intervenit la primul semn de infiltratii sa fie reparata. Inainte sa-mi reparar singur rulota si eu am apelat la mesterii din Ploiesti, iar unul pe nume Liviu Dumitru mi-a dat o teapa de 700 euro, nu mi-a mai oferit garantia la lucrare, cu alte cuvinte era ca la inceput, doar a facut experimente pe mine, si nu a mai recunoscut ca el a facut reparatia ! Al doilea, Adi rulote, a incercat de 2 ori sa repare ce a stricat primul si nu a reusit. Idei de reparatii proaste. A treia oara am renuntat sa ma mai duc invocand garantia sa o faca cum trebuie.
Se vede ca rulota e reparata de 3 ori. Are 3 tipuri de tapet... e o reparatie in stanga cu un tapet foarte asemanator cu cel orizontal, una in dreapta cu un placaj 'fund de sertar' iuni si zona de sub geam unde sunt lufturi de 1cm intre reparatii si placajul putrezit.. (am pus o poza cu degetul meu intrat in placaj)... chederele sunt lipite cu silicon...
(04-02-2017, 10:01 AM)Niky Radu A scris: Am vandut-o in pierdere, am pierdut 1700 euro la ea, si asta intr-un an de zile, pentru ca trebuie sa faci programari, cu garantia nu ai siguranta ca vei intra imediat in reparatii chiar daca invoci posibile infiltratii, intri dupa 2-3 luni...nu-i intereseaza . Am jurat ca din acel moment nimeni nu mai face experiente pe rulota mea, pentru ca nu am 2 maini stangi !
Niky 0744670978
Lasa-ma sa nu te cred ca ai pierdut bani la rulota asta.. ti-am dat pe ea fix cat ai cerut, nu am cerut 1 euro discount.



(04-02-2017, 10:38 AM)Niky Radu A scris: Serios?...rulota aia nu are nici o problema, pe probate. A fost a fratelui meu, nu a fost rulota mea, dar o cunosc foarte bine .Ne vedem si-ti demonstrez ca sa stai linistit. Te rog sa ma suni sa stabilim o intalnire.

Pai din poze spui ca are probleme, ca e putrezita, ca are probleme si pe la podea, etc... acum spui ca nu are nici o problema.. pozele vorbesc de la sine.
Mi-ai demonstrat o data ca nu are nimic, ce sa imi mai demonstrezi a doua oara? Cand mi-a intrat mana prin ea?...


Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Mi-am luat prima rulota... primele infiltratii.. - de Florin Dinu - 04-02-2017, 12:24 PM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 2 Vizitator(i)
STS Service