Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Florin DinuMi-am luat prima rulota... primele infiltratii..
#19
(Ultima modificare: 04-02-2017, 10:08 AM de catre: Niky Radu.) -->
Problema infiltratiilor nu sunt geamurile, pt ca "e" multe. E distrus scheletul de lemn, a intrat apa acolo. Eu am reparat o rulota asemanatoare identic cu aceleasi probleme si a fost cea mai grea reparatie pe care am facut la o rulota. Datorita faptului ca tot scheletul din interiorul panoului frontal este construit pe rotund, iar lemnele taiate , noi, trebuiesc taiate la un anumit unghi sa inlocuiesti putregaiul . Cand executi reparatiile sa arate cum a fost la origine rulota, ea nu-si pierde valoarea , daca geamurile sunt scoase si sunt facute adaptari "romanesti", o asemenea rulota nu mai are nici o valoare, ramai "ingropat" cu ea, nu vei reusi sa o vinzi. Cum a subliniat un coleg mai sus, niciodata , nimeni, nu ramane cu prima rulota, tot timpul face up grade-uri marind bugetul catre o rulota model mai nou. Am inteles ca esti din Bucuresti, ma ofer sa vin intr-o zi sa-ti evaluez reparatiile si ce e de facut, ca sa incepi sa o repari singurel. In primul rand trebuie gasita sursa infiltratiei si tare imi e teama ca este afectata si podeaua iar panoul frontal are fisuri deoarece s-a circulat cu ea in starea asta si nu s-a intervenit la primul semn de infiltratii sa fie reparata. Inainte sa-mi reparar singur rulota si eu am apelat la mesterii din Ploiesti, iar unul pe nume Liviu Dumitru mi-a dat o teapa de 700 euro, nu mi-a mai oferit garantia la lucrare, cu alte cuvinte era ca la inceput, doar a facut experimente pe mine, si nu a mai recunoscut ca el a facut reparatia ! Al doilea, Adi rulote, a incercat de 2 ori sa repare ce a stricat primul si nu a reusit. Idei de reparatii proaste. A treia oara am renuntat sa ma mai duc invocand garantia sa o faca cum trebuie. Am vandut-o in pierdere, am pierdut 1700 euro la ea, si asta intr-un an de zile, pentru ca trebuie sa faci programari, cu garantia nu ai siguranta ca vei intra imediat in reparatii chiar daca invoci posibile infiltratii, intri dupa 2-3 luni...nu-i intereseaza . Am jurat ca din acel moment nimeni nu mai face experiente pe rulota mea, pentru ca nu am 2 maini stangi !

Niky 0744670978
[-] Pentru aceasta postare, Niky Radu a primit Likeuri de la 1 utilizator
  • Cristi
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Mi-am luat prima rulota... primele infiltratii.. - de Niky Radu - 04-02-2017, 10:01 AM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)
STS Service