Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GeorgeCalcule (meschine?) pt mancare la rulota
#4
Adevarat ,dar inainte de lichide eu mananc ceva chiar daca acel lichid este cafea ,vin sau altceva.Daca ma organizez dupa lista posibil sa fie pe placul nevestei DAR  ,de ce ? Daca ii arat lista primul lucru scos pe gura va fi > Atat de putine randuri ?!!

Acum serios ,organizatorul ala este bun,chiar foarte bun cand pleci la drum lung prin tari straine unde stim cu totii ca mai facem si ceva economie.Eu recunosc ,folosesc ,,metoda plicului " ....dar asta este valabila doar la bani .31 plicuri numerotate  in care dupa ce platesti facturile si pui la cutiuta  banii pentru vacanta  pui restul (daca mai ramane ).Imparti suma ramasa la 31,introduci in plic si in ziua calendaristica respectiva nu cheltui decat din plicul respectiv sau urmatorul plic.Daca intr-o zi nu cheltuiesti nimic  banii raman acolo iar la sfarsit de luna intra in fondul (sau fundul ) rulotei,masinii,unelte de pescuit ,jucarii,etc ... Big Grin   .
Serghei
Sector 3,Bucuresti
tel 0788344586
[-] Pentru aceasta postare, SERGHEIDIN a primit Likeuri de la 1 utilizator
  • George
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Calcule (meschine?) pt mancare la rulota - de SERGHEIDIN - 05-26-2016, 10:20 AM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)